wynajem mieszkania Wrocław

Wynajem mieszkania przez biuro nieruchomości. Zalety i korzyści


W tej części serwisu skupiamy się na głównych zaletach wynajmu mieszkania przez agencję nieruchomości. W Polsce mieszkanie na wynajem to dosyć popularna inwestycja zwłaszcza wśród młodych osób. Dysponując odpowiednim mieszkaniem możemy zapewnić sobie wdzięczny i dochodowy sposób uzyskiwania pasywnego przychodu przy stosunkowo niedużym nakładzie pracy. Decydując się na długofalową współpracę z biurem nieruchomości warto zwrócić uwagę na kilka detali:


1.

Typ najemcy . Absolutna podstawa – w zależności od rodzaju najemcy inaczej konstruuje się umowy najmu oraz wyposaża mieszkanie. Określ czy zależy Ci na konkretnym najemcy (np. firma, która będzie wynajmować mieszkanie przez najbliższe lata), czy też stawiasz na wyższy zysk przeznaczając mieszkanie pod studentów (wynajem na pokoje) godząc się jednocześnie na większą rotację najemców w skali roku. Współpracując z biurem określ również na jakich elementach umowy zależy Ci najbardziej (np. brak meldunku ze strony najemcy, zakaz rejestracji działalności gospodarczej).


2.

Okres trwania umowy. Nawiązując zaznacz na jakiej pracy ze strony agencji Ci zależy – jednorazowym najmie czy opieką nad nieruchomością przez najbliższe np.3 lata. Ma to znaczenie, gdyż obecnie (po wprowadzeniu deregulacji) każde biur inaczej pobiera prowizję i wynagrodzenie za swoją pracę. Ważnym aspektem jest również określenie czasu i trybu zawarcia umowy (czas nieokreślony, określony, okresy wypowiedzenia).


3.

Wysokość kaucji. Kaucja wykorzystywana jest do pokrycia zniszczeń wyrządzonych przez najemcę lub do pokrycia ostatniego czynszu. Zbyt wysoko ustawiona będzie zniechęcać do wynajmu najemców, gdyż dla nich każdy wynajem to spory koszt (pierwszy czynsz+ kaucja+ prowizja dla biura). Pamiętaj, że w przypadku dużych zniszczeń najemca i tak będzie za nie odpowiadał zgodnie z Kodeksem Cywilnym RP.


4.

Komfort pracy. Jeśli masz kilka nieruchomości na wynajem lub nie masz czasu na ich wielokrotne pokazywanie w ciągu dnia rozważ opcję oddania kluczy od mieszkania do biura nieruchomości. Ułatwi to bardzo pracę pośrednikowi z klientami, którzy chcą oglądać mieszkanie w bardzo długich odstępach czasu lub w weekendy. Agencja potwierdza odbiór kluczy na specjalnym protokole. Jeśli zdecydujesz się na wynajem przez biuro odpada również konieczność odbierania wielu telefonów w ciągu dnia podczas pracy lub spotkań z rodziną.


Prowizja za wynajem mieszkania


Zarówno w przypadku wynajmujących jak i najemców warto umówić się na prowizję płatną tylko i wyłącznie w przypadku transakcji. Bardzo często możesz się spotkać z poglądem, iż nie opłaca się wynajmować nieruchomości przez pośredników, bo oddanie jednego czynszu najmu + podatek VAT obniża opłacalność najmu. W praktyce jest dokładnie odwrotnie.


Pomijając fakt, że można się umówić na dużo niższą stawkę wyrażoną kwotowo, prowizja dla biura i przygotowanie umowy przez agencję tak naprawdę selekcjonuje dobrych najemców od tych unikających później zapłaty lub poszukujących mieszkań „na chwilę”. Tak naprawdę agencja nieruchomości stanowi filtr, który odrzuca bardzo często nieuczciwe osoby lub te planujące wynajem np. na 1 miesiąc.


Prowizja związana za transakcją sprawia, że wynajem takiego mieszkania jest dla nich zupełnie nieopłacalny. Dla właścicieli jest to wygodna sytuacja, gdyż mają stabilne i przewidywalne pasywne źródło dochodów, niewymagające dużych nakładów pracy i czasu.


Z usług biur nieruchomości korzystają często klienci , którym zależy na stabilnym i bezpiecznym najmie (związanym najczęściej z przeprowadzką z innego miasta, wyjazdem służbowym lub młode osoby, które chcą mieszkać w jednym miejscu, aż do czasu kiedy uzbierają na własne cztery kąty). Dla właścicieli jest to wygodna sytuacja, gdyż mają stabilne i przewidywalne pasywne źródło dochodów, niewymagające dużych nakładów pracy i czasu.


Spora część biur nieruchomości oferuje również usługę o nazwie: zarządzanie najmem. Zazwyczaj jest ona skierowana do osób posiadających kilka nieruchomości, którym zależy aby mieszkanie/apartament nie miało przestojów w wynajmie i regularnie przynosiło dochody. Właściciel przekazuje do firmy klucza a agenci przygotowują prezentację i późniejsze dokumenty do transakcji.


Skuteczna reklama nieruchomości


zlecenie wynajmu agencji

Biura dysponują dzisiaj nowoczesnym marketingiem internetowym stąd dosyć szybko pozyskują klientów na nieruchomości, a ich ogłoszenia mają bardzo szeroki zasięg. Bardzo często właściciele nieruchomości sami zgłaszają mieszkania do biur, gdyż zależy im na pewnym najemcy i długofalowej współpracy z kulturalnymi klientami .


Same oferty mieszkań i apartamentów pod wynajem są również dużo bardziej atrakcyjne, niż te od osób prywatnych (zwłaszcza jeśli wynajmującym jest firma , której jest to przedmiot działalności gospodarczej).


Co ważna – klient agencji nie ponosi, żadnych kosztów związanych z reklamą nieruchomości aż do czasu zapłaty prowizji po wynajmie mieszkanie. Nie musi zatem sam reklamować nieruchomości, organizować prezentacji oraz odbierać telefonu od przypadkowych osób. Reasumując -zleca agencji wykonanie konkretnej usługi i płaci za jej efekt.


belvedere park

Wynajem mieszkan i domów dla firm (korporacyjny).


Bardzo często wynajęciem mieszkanie we Wrocławiu zainteresowane są firmy z Polski i z zagranicy. Dla naszych klientów zajmujemy się również opracowywaniem tego typu umów. Wynajmy dla firm zawierane są dłuższe okresy czasu z wyższymi stawkami niż zwykłe umowy, co jest korzystne zwłaszcza dla właścicieli mieszkających za granica kraju. Firmy mają również mniejsze wymagania, jeśli chodzi o wyposażenie wnetrza i regularnie opłacają rachunki. Przeważnie większe mieszkanie trzypokojowe (od 60m2 wzwyż) oraz całe domy jednorodzinne.


Wynajem mieszkania Wrocław – właściciel mieszka za granicą.Jak agencja nieruchomości regularnie współpracujemy z klientami którzy mieszkają za granicą Polski a posiadają nieruchomości w naszym kraju. W przypadku checie zgłoszenia nieruchomości do najmu konieczne jest okazanie dokument własności, podpisanie umowy pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz wyznaczenie pełnomocnika do podpisania umowy (chyba, że właściciel ma możliwość samodzielnego podpisania umowy).Agencja wynajmu nieruchomości - opieka nad mieszkaniem i domem.


Chciałbyś wynająć mieszkanie przez sprawdzone biuro nieruchomości? Szukasz dla siebie mieszkania pod wynajem? Zadzwoń i umów się z nami na prezentację. Wyszukujemy nieruchomości i przeprowadzamy transakcję z klientami z Polski i zagranicy.


W ramach wykonywanych usług:

- sporządzamy dokumentacje fotograficzną mieszkania,
- wykonujemy rzut 3D całego wnętrza,
- przeprowadzamy prezentacje z klientami,
- sporządzamy umowę najmu mieszkania,
- nadzorujemy wynajem mieszkania w czasie (serwis nieruchomości),

Szczegóły uzyskasz pod numerem telefonu: 604-978-704.