5 powodów dla których klienci wybierają mieszkania z rynku wtórnego.


mieszkania na rynku wtórnym

Mieszkania na rynku wtórnym cieszą się coraz większym uznaniem wśród osób młodych oraz osób poszukujących nieruchomości pod dochodowy wynajem. Oferowane mieszkania można kupić w naprawdę atrakcyjnej cenie i w bardzo korzystnej lokalizacji – co ma szczególne znaczenie dla rodzin, ludzi młodych i przy długoterminowym wynajmie.

Dlaczego warto zatem kupić mieszkanie na rynku wtórnym?


1. Kupujesz to co widzisz - gotowy obiekt. Mieszkania na rynku wtórnym są nieruchomościami wybudowanymi i często od kilku lat używanymi, stąd kupujesz dokładnie to co widzisz, na dokładnie wybranym osiedlu, gdzie masz możliwość obejrzenia jak wygląda okolica i bezpośrednie sąsiedztwo nieruchomości. Sam oceniasz wygląd budynku, jego wnętrze, dojazd komunikacją i najbliższe budynki. Nie istnieje tu ryzyko niepowstania budynku czy też niedokończenia osiedla przez wykonawcę obiektu. Mieszkania z rynku wtórnego najczęściej znajdują się w budynkach, które zostały wybudowane wiele lat temu stąd bardzo rzadko występują tu usterki i wady architektoniczne, jakie mają miejsce na rynku pierwotnym (np. spękania ścian lub przecieki na ostatnich kondygnacjach).Obiektywnie rzecz biorąc ryzyko usterki występuje na rynku wtórnym istnieje, ale jest znacznie mniejsze niż na rynku pierwotnym.


nowe mieszkania

2. Nie musisz ich remontować i wykańczać. Bardzo często oferowane mieszkania z rynku wtórnego są ofertami przeznaczonymi od razu do wprowadzenia i nie wymagającymi znacznych nakładów finansowych. Zakładając, że kupiliśmy kilkuletnie mieszkanie i odpowiada nam jego estetyka, kolorystyka oraz standard wykończenia wnętrza, nie musimy go wykańczać oraz przeznaczać środków finansowych na materiały budowlane. Nie interesuje Cię jego wykończenie przez ekipy budowlane (zakładając, że znasz dobrą, która aktualnie ma wolne terminy), co ma szczególne znaczenie przy nieruchomościach o dużym metrażu. Oszczędzasz czas i pieniądze a cena/metr wykończonego mieszkania jest często niższa niż tego z rynku pierwotnego. Jeśli zastanawiasz się nad zaprojektowaniem własnych 4-kątów od podstaw - zastanów się czy nie lepiej kupić mieszkanie do remontu w bliższej lokalizacji i czy włożone w remont pieniądze odzyskasz po sprzedaży nieruchomości w przyszłości. Brak podatku od czynności prawnych oraz brak prowizji na rynku pierwotnym to bardzo często tylko pozorna oszczędność.mieszkania w kamienicach

3. Świetna lokalizacja i architektura Kupujesz tam gdzie chcesz mieszkać. Mieszkania z rynku wtórnego znajdują się w naprawdę atrakcyjnych lokalizacjach i są nieco tańsze niż te z rynku pierwotnego (o czym przeczytasz poniżej).

Jeśli jesteś klientem, który: a) ceni nieruchomości w zabytkowych częściach miast (np stricte na Starym Mieście), b) interesuje się starszym typem budownictwa mieszkaniowego (kamienice mieszkania willowe) c) poszukuje mieszkań w bardzo dobrych lokalizacjach pod wynajem, sam przyznasz, że wybór ofert i ich cennik jest większy i bardziej atrakcyjny niż na rynku wtórnym.

Mieszkania w centrum dużego miasta można nabyć w cenie nawet 4000 zł/m2, a często nawet taniej. Nawet jeśli doliczysz podatek od czynności cywilnoprawnych oraz koszt indywidualnego dostosowania mieszkania do własnych potrzeb – ich zakup jest naprawdę atrakcyjny cenowo. Rynek wtórny to gratka przede wszystkim dla miłośników starego budownictwa i mieszkań w zabytkowych centrach miast. Inwestycje deweloperskie przedstawiające nieruchomości w kamienicach to wciąż rzadkość.Na rynku wtórnym masz możliwość wyboru mieszkania w kamienicach (lub całej kamienicy) praktycznie w każdej części miasta, w bardzo szczegółowych parametrach. Każdy kto szukał mieszkania wie, że ofert jest naprawdę dużo, a wykazując się cierpliwością i systematycznością można „upolować” naprawdę ciekawe i atrakcyjne mieszkanie na rynku. Nieruchomości z rynku wtórnego są zlokalizowane, bliżej centrum miasta stąd cieszą się dużym uznaniem wśród osób młodych, które nie chcą marnować czasu na długotrwałe dojazdy do centrum miasta, na uczelnie i do pracy.Jeśli interesujesz się tematyką inwestowania w nieruchomości wiesz doskonale, że mieszkania nieruchomości z rynku wtórnego mają dobre wskaźniki cena/metr oraz są lepiej usytuowane pod wynajem niż mieszkania od dewelopera, co czyni je bardziej dochodowymi pod wynajem. Jeśli inwestujesz na rynku nieruchomości na rynku wtórnym nabędziesz mieszkanie, które od razu dla Ciebie zarabia pieniądze i nie musisz czekać rok czasu na skończenie inwestycji oraz oddanie do użytkowania budynku. Możesz nabyć gotową nieruchomość od razu z najemcą, i generować zyski zaraz po przeniesieniu własności, co jest szczególnie atrakcyjne wśród klientów z zagranicy.


luksusowe apartementy

4. Niska cena/metr2. Mieszkania na rynku wtórnym są też łatwiejsze do skredytowania.Finansowanie nieruchomości na rynku wtórnym jest dużo prostsze i trwa krócej w czasie. Większość nieruchomości ma już założone księgi wieczyste więc możesz sprawdzić ich zapisy online. Bank przy udzielaniu kredytu bada mniejszą liczbę parametrów przez co same transakcje przebiegają dużo płynniej i sprawniej. Na rynku wtórnym łatwiej również wynegocjować bardzo korzystne ceny transakcyjne. Korzystają z tego zwłaszcza miłośnicy dużych mieszkań którzy mogą nabyć nieruchomość w centrum miasta nawet w cenie 3500 zł/m2.


5. Najłatwiej upolować okazję.Wyjazd do innego miasta lub do innego kraju. Spadek. Sprzedaż małego mieszkania aby kupić większe to tylko jedne z nielicznych powodów dla których ludzie zdecydowani są sprzedać mieszkanie poniżej wartości rynkowej konkretnemu klientowi (zwłaszcza jeśli strona kupująca dysponuje gotówką). To właśnie tutaj można kupić mieszkania w okazyjnej cenie oraz poniżej wartości rynkowej.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą unikalnych mieszkań w dziale Apartamenty Wrocław. Doradzamy przy zakupie mieszkań i apartamentów klientom z Polski i zagranicy.

reklama