Sprzedaż działek budowlanych przez biuro nieruchomościProfesjonalna sprzedaż działek - agencja nieruchomości

W poniższym artykule dowiesz się:
- jak przygotować działke do sprzedaży?
- jakich działek poszukują klienci w rejonie na Dolnym Śląsku?
- jakie dokumenty są potrzebne do sprzedaży działki?
- zobaczysz również aktualne działki w naszym serwisie

Obecny czas to idealny moment na sprzedaż działek budowlanych. Coraz większa ilość klientów jest zainteresowana ich nabyciem zarówno w celach inwestycyjnych (działalność deweloperska) jak i dla siebie, dla rodziny. Działki stały popularne nie tylko jako element budowy domu, ale znów jako długofalowa inwestycja w czasie. Własna działka pozwoli na postawienie domu, oraz wybrać odpowiedni projekt domu z katalogu. Popularne stały się zwłaszcza działki w obrębie 10 km od miasta. Tutaj dochodzimy do popularnego pytania wśród kupujących:


Co kupić najpierw działkę budowlną czy projekt domu?

Zdecydowanie działka. Ustawna działka z odpowiednim miejscowym planem pozwoli dobrać bardziej koszystny i użytkowy projekt domu. Planując działkę zwróć uwagę przede wszystkim na: - jej konkrente wymiary (w prawie budowlanym odległość od ściany z oknem do krawędzi wynosi 4m a od ściany bez okna 3m), w praktyce więc działka będzie musiała być większa niż sam dom, który planujesz wybudować. Każda działka ma również określone w prawie możliwości stawiania budynków jak i ograniczenia (np. powierzchnia zabudowy, ilość kondygnacji, maksymalna wysokość, rodzaj dachu budynku itp.


Kolne sprawa to usytuowanie działki względem stron świata. Planując postwienie domu na działce zwróć uwagę na strony świata (tak aby salon nie był od północy) i aby całe wnętrze było dobrze doświetlone. Ma to szczególne znaczenie w wyglądzie wnętrza i codziennym komforcie użytkowania. Ważnym elementem przy transakcji kupna działki jest sprawdzenie dokumentacji (zobacz poniżej) oraz sprawdzenie maksymalnej zdolności finansowej, ponieważ ceny poszczególnych działek różnią się między sobą i często odbiegają od wyceny rzeczoznawców majątkowych.


Na koniec najważniejsza kwestia - sprawdzenie okolicznych działek oraz miejscowego planu. Podstawowa czynność - nikt nie będzie chciał budować domu niedaleko nowej fabryki lub strefy przemysłowej. Warto zwrócić również uwagę jakie jest bezpośrednio sąsiedztwo działek oraz przeznaczenie okolicznych gruntów.


Sprzedaż działek - o czym pamiętać?

Jak przygotować działkę do sprzedaży?


Sprzedaż działki nie jest trudna ale trzeba pamiętać o kilku regułach przed trasakcją. Przeznaczenie działki określa miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (sprzedający powinien posiadać dokument określający jej przeznacznie w miejscowym). Działki dzielimy na : rolne, siedliskowe, leśne, budowlane i inwestycyjne. Stąd charakter działki powinien być od razu określony w ogłoszeniu. Osoby, które szukają działek budowlanych, aby rozpocząć szybką budowę domu nie będą zainteresowane gruntami rolnymi, aby potem zmieniać ich charakter. Ważną informacją jest również informacje o dostępnych mediach, dokładny numer działki i jej wymiar.


Jeśli działka jest zarośnięta lub są na niej śmieci, nieużytki - warto ją koniecznie posprzątać. Ograniczona widoczność i śmieci zniechęcają klientów najbardziej. W przypadku dużych działe warto zamówić usługę filmowania z drona - pozwala ona pokazać nie tylko samą działkę, ale również najbliższą okolicę.


Poniżej przykładowy film pokazujący zabudowaną działkę przemysłową o powierzchni ponad 5000m2 wraz z okolicą:


Jakich działek poszukują klienci na rynku nieruchomości? - Wybór działki budowlanej.


Najczęsciej poszukiwane są działki w przedziale 600-1200m2 lub duże działki z możliwością podzielenia na mniejsze (lub całkowicie do odrolnienia). Dla inwestorów szczególnie atrakcyjne są kilkuhektarowe działki położone w niedalekim sąsiedztwie dużych miasta. Gusta klientów są podzilone, jedni wolą kupić uzbrojoną działkę w mieście lub w niedalekim jego sąsiedztwie, inni większy grunt pod miastem z możliwością podziału. W pierwszym przypadku inwestor ma możliwość szybkiej budowy domu w drugim większ potencjalny zyska, ale też większe koszty początkowe (płacienie za przyłącza, podział i koszty administracyjne).


Ceny działek budowlanych wahają się od 60zł (w przypadku dużych gruntów poza granicami miasta) do 600 zł/m2 w przypadku nieruchomości w atrakcyjnych rejonach miasta. Aktualne ceny transakcyjne możesz śledzić np w centatorium serwisu Otodom.pl


Dokumenty potrzebne do sprzedaży działki • wyrys i wypisu z ewidencji grunów,

 • dokumentu z którego wynika przeznaczenie działki

 • dokumenty związane z nabyciem nieruchomości oraz pozostałe potrzebne do sprzedaży nieruchomośc
 • numer księgi wieczystej - możesz go sprawdzić w domu przez stronę internetową: księga wieczysta online
  Jeśli planujesz sprzedaż działki w najbliższym czasie skontaktuj się z naszą firmą - przekażemy Ci szczegółowe informacje na ten temat.

  Sprzedaż działki przez biuro nieruchomości.


  Jeśli posiadasz dużą działkę (lub kilka działek) i zależy Ci na atrakcyjnej cenie dobrym pomysłem jest sprzedaż działki przez biuro nieruchomości. Agenci nieruchomości świetnie znają się na cenach działek i posiadają dużą bazę danych klientów poszukujących nieruchomości (często właśnie w tej lokalizacji gdzie działkę posiada sprzedający).


  Co więcej do biur często zgłaszają się klienci gotówkowi zainteresowani konkretną ofertą za którą mogą dobrzez zapłacić. Dla sprzedających to duży plus, bo prywatnie najczęściej trafiają na spekulantów, osoby które chcą kupić nieruchomość poniżej wartości rynkowej lub osoby nie mające sprawdzonej zdolności kredytowej (zwłaszcza te, które planują wybudować pierwszy dom).


  Agencje rejestrują na umowach klientów i organizują spotkania z konkretnymi, sprawdzonymi wczęśniej klientami. Szybciej też organizują transakcje w czasie, dzięki dużemu doświadczeniu na rynku nieruchomości. Reasumując: do agencji idą konketni klienci i płacą prowizję za bezpieczne przeprowadzenie transakcji.


  Aktualne oferty działek budowlanych w naszym serwisie:


  Działka z widokiem na las i ze stawem:


  agent nieruchomości Wrocław


  Biuro nieruchomości Wrocław Krzyki - sprzedaż działek budowlanych.  Planujesz sprzedaż działki przez biuro nieruchomości? Zależy Ci na szybkiej i sprawnej transakcji lub kilku z rzędu? Jeśli tak - zapraszamy Cię do współpracy z naszą agencją. Od 2010 roku zajmujemy się profesjonalnym obrotem nieruchomościami we Wrocławiu oraz w okolicach miasta. Zadzwoń już dziś i zapytaj o wycenę usług. Jesteśmy dostępni pod teleonem pod numerem: +48-604-978-704.


  Popularne w serwisie:


  Ile naprawdę kosztuje mieszkanie we Wrocławiu?

  Ranking dzielnic Wrocławia 2021 - najlpsze osiedla we Wrocławiu

  Prowizja pośrednika nieruchomości 2021