sprzedaz domu wrocław

Sprzedaż i wynajem domu przez agencję nieruchomości.

W poniższym artykule przedstawiamy kluczone kwestie związane ze sprzedażą i wynajmem domów. Praktycznie każda sprzedaż domu zawiera zbieżne ze sobą kluczowe zaganienia. Postanowiliśmy opisać je poniżej w jednym tekscie aby był jak najbardziej praktyczny.


1. Stan prawny nieruchomości.
2. Marketing nieruchomości + własna baza klientów biura.
3. Przeprowadzenie transakcji.
4. Umowa na wyłączność - szybsza transakcja.
5. Prowizja pośrednika nieruchomości.
6. Wynajem domu dla firmy lub osoby prywatnej.

Stan prawny nieruchomości.


Kluczową kwestią jest przygotowanie dokumentów do transakcji (tj aktu notarialnego oraz numeru księgi wieczystej). Dokumenty te pozowlą określić stan prawny nieruchomości, aktualną strukturę właścicieli oraz ewentualne dodatkowe opłaty jeśli takie wystąpią. Przygotowanie dokumentów pozwoli także w szybszym czasie przeprowadzić transakcję notariuszowi.


Marketing domów na sprzedaż i wynajem.


Kolejnym etapem jest przygotowanie profesjonalnych zdjęć nieruchomości prawidłowo oddających rzeczywisty wygląd wnętrza oraz otoczenia budynku. Domy są nieruchomościami dużo droższymi od mieszkań dlatego wszystkie materiały promocyjne powinny być przygotowane w profesjonalny sposób przedstawiający jak najwięcej detali.


Współpracując z agencją możesz liczyć nie tylko na profesjonalne zdjęcia ale również: rzut 3D z planem kondygnacji, profesjonalny film z wnętrza oraz dodatkową reklamę pośród klientów biura. To bardzo duży atut gdyż często osoby oglądające dom w internecie mieszkają w innym mieście lub państwie i chcą uzyskać jak najwięcej informacji o nieruchomości. Poza tym nie każdy klient ma dobrą wyobraźnię przestrzenną i potrafi sobie wyobrazić wnętrze przedstawionej tylko na zdjęciach nieruchomości.


Podmiotami które kupują domy są również firmy – im więcej detali mają przedstawione w ogłoszeniu tym lepiej dla potencjalnej transakcji. Niewątpliwym plusem współpracy z biurem nieruchomości przy sprzedaży i wynajmie jest fakt, iż nie płacisz prowizji, ani innych opłat do momentu przeprowadzenia transakcji.Dodatkowym plusem współpracy z agencją jest fakt, iż kieruje ona każdą nową ofertę do już istniejącej własnej wewnętrznej bazy klientów, co często przyspiesza sprzedaż. Tutaj dochodzimy do kolejnej kwestii jaką jest:


Poniżej pzedstawiamy przykładowy film jaki jest w stanie przygotować agencja nieruchomości:

Umowa na wyłączność w sprzedaży nieruchomości.


Umowa na wyłączność gwarantuje zawsze najszybszą sprzedaż nieruchomości. Przy wyłączności agent ma zapewnione wyłączne prawo do reprezentowania właściciela, przez co inwestuje dużo większe środki w reklamę, niż przy tradycyjnej formie współpracy.


Przy umowie wyłączności możliwe jest skierowanie reklamy do kilkudzięsiu tysięcy osób dlatego znalezienie potencjalnego kupującego jest dużo szybsze, a sama transakcja przebiega bardzo sprawnie.


Dodatkowo firma poleca ofertę innym pośrednikom (mailing + wewnętrzna sieć kontaktów) dzięki czemu Twoja nieruchomość jest pokazywana większej liczbie osób. Nieruchomości sprzedawane w trybie wyłączności sprzedają się dwa razy szybciej, niż w przypadku standardowej umowy otwartej.


Prowizja pośrednika nieruchomości od sprzedaży domu.


Prowizję za sprzedaż domu wahają się od kwoty 1,85% – 3,69% brutto w przypadku droższych nieruchomości. Każda sprzedaż domu wygląda inaczej dlatego warto przed złożeniem zlecenia indywidualnie omówić tę kwestię z agentem nieruchomości. Przy podpisaniu umowy na wyłączność możesz liczyć na lepsze stawki prowizyjne, niż przy kolejnym seryjnym zgłoszeniu do biura. Więcej o tym jak dobierana jest prowizja agenta nieruchomości znajdziesz w innym naszym artykule: "Prowizja agenta nieruchomości za sprzedaż".


Wynajem domu dla firmy lub osoby prywatnej – poradnik.


Przygotowując dom do wynajęcia warto przede wszyskim określić grupę docelową dla nieruchomość. Inaczej opracowuje się wnętrze dla rodziny z dziećmi ( funkcjonalne, umeblowane , doświetlone wnętrze), a inaczej dla firmy (firmy preferują puste nieruchomości dobrze skomunikowane z centrum miasta). Analogicznie jak w przypadku sprzedaży – konieczne jest przygotowanie dobrych materiałów reklamowych, dokumentacji poświadczającej prawo własności do nieruchomości oraz szeroka akcja marketingowa.


Jeśli planujesz wynajem domu dla rodziny koniecznie zrób to poprzez tzw. wynajem okazjonalny nieruchomości, który dodatkowo zabezpiecza właściciela nieruchomości.


Błędy popełniane przy sprzedaży domu – na co zwrócić uwagę?

Przy sprzedaży domu (prywatnie lub przez agencje) warto wystrzegać się typowych błędów spowalniających sprzedaż nieruchomości. Poniżej przedstawiamy najczęściej występujące:

Brak dokumentów do transakcji.

Przed wystawieniem nieruchomości na sprzedaż konieczne jest skompletowanie wszystkich dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia transakcji. Ma to szczególne znaczenie, gdyż niektórym kupującym zależy na jak najszybszej transakcji i wydaniu nieruchomości (co ma zwiazek np z ich powrotem z zagranicy). Przed sprzedaż warto szczególnie sprawdzić wszelkie kwestie prawne i podatkowe jeśli dom został nabyty na podstawie darowizny lub spadku.


Źle dobrana cena nieruchomości.

Wartość nieruchomości jest pochodną wielu czynników (loklizacja, typ zabudowy, wykończenie, sąsiedztwo, dostęp do infrastruktury) wieć wzorowanie się na podobnych ogłoszeniach nie jest dobrym pomysłem. Prezentowane w internecie nieruchomości często są ofertami starymi, nieaktualnymi oraz przede wszystkim cenami ofertowymi. W wielu przypadkach ceny poszczególnych nieruchomości różnią się między sobą nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych mimo blisiego sąsiedztwa. Częstym błędem jest również opieranie ceny o sentyment i emocje związane z nieruchomością.


Słabe materiały reklamowe + brak strategi działania.

Ważną kwestię jest aby szczegółowo dopracować materiały reklamowe – nie tylko samego domu ale również okolicy i sąsiedztwa. Dobrze opracowane materiały są wizytówką Twojego domu w interencie – od ich atrakcyjności będzie zależeć liczba potencjalnie zainteresowanych osób. Sama sprzedaż domu jest statystycznie o wiele dłuższa niż mieszkania dlatego warto opracować je szczegółowo i publikować systematycznie. Opracowanie dobrej strategi sprzedaży pozwoli Ci również szybciej sprzedać nieruchomość i kierować ofertę do osób zainteresowanych dokładnie takim typem nieruchomości.


Zaniedbane wnętrze.

Przed sprzedażą warto doprowadzić nieruchomość do stanu pozwalającego na jej komfortowe oglądanie. Warto więć gruntowanie posprzątać wnetrze, naprawić usterki, uzupełnić oświetlenie oraz usunąć zbędne rzeczy rozpraszające uwagę potencjalnego kupującego. Ważna rzecz- stosując tzw. Home Staging w łatwy sposób można podnieść wartość nieruchomości i finalną kwotę, którą otrzyma się po transakcji.


Zgłoszenie oferty do kilku lub kilkunastu biur nieruchomości.

W praktyce taka praktyka nie działa skutecznie. Takie postępowanie "rozmywa" ruch na nieruchomości a zbyt duża ilość ofert – zwłaszcza w portalach internetowych sprawia że spada wiarygodność oferty (kupujący często zakłada że sprzedający ma problem z nieruchomością lub chce się jej szybko pozbyć). Poza tym liczne reklamy mają często różną cenę i ulicę nieruchomości co dodatkowo dezorientuje i irytuje kupujących.
marketing nieruchomosci domy

Agencja nieruchomości – propozycja współpracy.


Zależy Ci na sprawnej i szybkiej sprzedaży domu? Planujesz transakcję na lokalnym rynku nieruchomości? Jeśli tak zapraszamy Cię do współpracy z naszą firmą. Pracujemy z klientami z Polski , z zagranic. Zajmujemy się równiez zarządzaniem najmem dla naszych klientów. Co nas wyróżnia spośród innych firm?-wysokiej jakości zdjęcia (Full HD , 4K ),
-filmy 4K i modele trójwymiarowe mieszkań – Twoi klienci widzą jeszcze więcej szczegółów,
-sprawnie prowadzony marketing w portalach polskich i zagranicznych,
-kulturalna i konkretna komunikacja z agentem,
-atrakcyjne stawki prowizyjne dostosowane do ceny nieruchomości,

Wszystkie informacje udzielamy pod numerem telefonu: + 48-604-978-704.

agencja nieruchomości Wrocław