Jak urządzić mieszkanie pod wynajem – poradnik online.Inwestowanie w nieruchomości pod wynajem jest coraz bardziej populane i cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Polsce. Obecnie ponad 50% mieszkań jest kupowana w celu późniejszego wynajęcia. Wedługa danych GUS w 2019 roku na zakup nieruchomości wydali łącznie ponad 126 miliardów złotych. Kupujący stoi przed dwoma ważnymi pytaniami:


komu wynająć mieszkanie pod wynajem,
jak urządzić i zaprojektować mieszkanie pod wynajem.

jak urządzić mieszkanie pod wynajem

Od projektu mieszkania i wykończenia który zamówi przyszły właściciel będzie zależała nie tylko trwałość samej umowy najmu jak również dochodowość inwestycji w nieruchomość. Wnętrze mieszkania powinno być opracowane w uniwersalnym stylu tak, aby podobało się najwięszej ilości osób.


Jak urządzić mieszkanie pod wynajem – praktyczne porady.


Jeśli mielibyśmy wskazać jeden uniwersalny styl, który świetnie sprawdza się stylu skandynawskiego ze współczesnym. Jasne wnętrza pomalowane na biało lub beżowo + oświetlenie leedowe bardzo podobają się najemcom mieszkań.


Dobre mieszkanie pod wynajem to przede wszystkim:


- jasne wnętrza,
- drewniane podłogi (panel podłogowy AC4 lub deska berlinecka),
- połączenie mebli nowoczesnych i tradycyjnych (koniecznie drewnianych w jasnej kolorystyce),
wyraziste dodatki & designerskie meble typu hand made, (szklane włączniki dotykowe),
plafony leedowe oszczędzające energię elektryczną, kuchnie z listwami leed i lacobele.
odsłonięte okna,
designerskie oświetlenie (lampy sufitowe + podłogowe)
zabudowy ułatwiające funkcjonowanie najemcy (np. zabudowane wnęki + szafy wnękowe),

Wyposażenie na jakie zwracają uwagę najemcy mieszkań to przede wszystkim:
-jakość łóżek,
-pojemność szaf i mebli,
-zabudowa i sprzęty kuchenne,
-wyposażenie łazienki,
-duża pojemna i czysta lodówka,

Jakie kolory stosować w mieszkaniu pod wynajem?

Najemcy lubią jasne mieszkania w jednolitym stylu architektonicznym (najlepiej w białym, beżowym lub jasnobrązowym). Największym błędem przy projektowaniu mieszkania pod wynajem jest oszczędność na materiałach budowlanych oraz na meblach. Mieszkanie opracowane w ten sposób są później taniej wynajmowane i szybko zużywają się w czasie.


projektowanie mieszkan

W projektowaniu łazienek i kuchni w mieszkaniach pod wynajem należy zwrócić uwagę na:


- ergonomię i użyteczność,
- estetykę i czystość,

Pierwszą rzeczą na którą zwróci uwagę najemca jest czystość,użyteczność stan wyposażenia oraz ogólne wrażenia esteteczyne.


Jeśli pomieszczenia są małe warto w nich opracować zabudowy po wymiar. W obu pomieszczeniach warto postawić na dobrą kolorystykę (stonowane kolory i wnętrze w jednej tonacji) oraz łatwe do utrzymania w czystości materiały. Wbrew powszechnie panującej modzie kolor biały jest dużo lepiej odbierany przez lokatorów. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych pomieszczeń warto w nich zamontować podświetlenia leedowe które dodatkowo rozjaśnią małą powierzchnię użytkową.


Najlepszą inwestycją jaką może poczynić właściciel nieruchomości to zatrudnienie do pracy architekta wnętrz- finalne mieszkanie będzie się wyróżniać spośród wielu ofert na rynku i szybciej pozyskiwać potencjalnych najemców. Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku mebli. Stare meble i wysposażenie często psuje finalny obraz nieruchomości i sprawia wiele kłopotów zarówno najemcom jak i właścicielom mieszkania.


Nieruchomości opracowane w stylu skandynawskim są bardzo widne i mają przyjemne, nie rzucające się w oczy wnętrze. Dzięki jasnym wnętrzom i brakowi dużych topornych mebli mieszkania tego typu powiększają optycznie wnętrze i bardzo podobają się młodym osobom. Ich nieodłącznym wyposażeniem są designerskie meble, wyposażenie hand made (ręcznie robione) oraz ciekawe lamy (sufitowe oraz podłogowe). Aby bardziej doświetlić wnętrze nie stosuje się zasłon oraz firan.


Przykładowe mieszkanie opracowane do wynajęcia przez architekta.Nieruchomość zaprojektowana według autorskiego projektu architektonicznego od A do Z. Starannie dobrano powłoki podłogi i ścian do usytuowania mieszkania dzięki czemu wnętrze jest bardzo widne i dobrze się prezentuje.


Na podłogach panele dębowe wysokiej jakości, na ścianach gładzie plus farba. Dzięki farbom ceramicznym w kolorze bieli wnętrze jest jednocześnie bardzo jasne jak i odporne na zabrudzenia.


Świetnie kontrastuje w jasnymi podłogami tworząc przyjemny klimat zarówno do pracy jak i do wypoczynku. Kuchnia jasna z lakierowanymi frontami i ciemnym blatem z podświetleniem leedowym. Zabudowana lodówka z zamrażarką, zmywarka oraz piekarnik. Szeroki blat wykonany z konglomeratu.


Łazienka jasna - z wanną połączoną z prysznicem oraz charakterystycznym dekorem. Połączenie jasności i szarości, które bardzo podoba się klientom podkreślone diodami leed.


W przedpokoju dwie szafy wnękowe - eliminują konieczność dostawiania następnych mebli do salonu i pokoju. Mieszkanie w tym układzie jest praktyczne, widne i jest wykonane z praktycznych materiałów, które nie niszczą się w czasie. W tej konfiguracji wnętrze jest nie tylko estetyczne ale również neutralne (tj nie odrzuca najemcy odważnymi aranżacjami).


W podobnym stylu zaaranżowano kawalerkę w poniższym filmie. Projekt dopracowano w każdym detalu. Podobnie jak powyżej wykonano je z dbałością o: przestrzeń, praktyczne wykorzystanie powierzchni, unikalne materiały oraz unikalną grę światła (zarówno farby jak i powłoki ceramiczne dobrane są tak aby odbijać różne źródła światła. W połączeniu z lakierowanymi elementami, leedowym oświetleniem oraz szklanymi włącznikami ceramicznymi wyglądają naprawdę imponująco.


Mieszkanie łączy w sobie funkcje użytkową oraz estetyczną. Dzięki starannemu zaplanowaniu wnętrze jest praktyczne oraz przyjemne dla oka.


Całe wnętrze prezentujemy poniżej:

Współpraca z agencję nieruchomości – wynajem mieszkania.

Zależy Ci na opracowaniu atrakcyjnego wnętrza pod wynajem? Chciałbyś zlecić zarządzanie najmem zewnętrznej firmie? Jeśli tak zapraszamy Cię do współpracy z naszą firmą:


- wspólnie opracujemy wnętrze mieszkania pod wynajem,
- wykonamy wysokiej jakości zdjęcia Full HD i 4k,
- przygotujemy specjlany film promujący Twoje mieszkanie,
- przeprowadzimy prezentacje nieruchomości ( możliwość zdania kluczy do agencji nieruchomości)
- atrakcyjne stawki prowizyjne,
Szczegółów udzielamy w indywidualnych rozmowach telefonicznych pod numerem: +48-604-978-704.


zarządzanie najmem domów i mieszkań                  apartamenty                          prowizja pośrednika nieruchomości
 Zarządzanie 
najmem Wrocław
         Prowizja pośrednia nieruchomosci 2019       Nieruchomości luksusowe Wrocław