Ile kosztuje mieszkanie we Wrocławiu? Ceny mieszkań 2021.ile kosztuje mieszkanie we Wrocławiu?

Średnia cena transakcyjna mieszkania w 2021 roku we Wrocławiu wynosi ok 8000 zł/m2. Czy jest to jednak obiektywna ocena? Oczywiście, że nie. Według najnowszego raportu NBP średnia cena mieszkania w IV kwartale 2020 wynosiła: 8000 zł/m2 - dla mieszkań z rynku wtórnego,
8000 zł/m2- dla mieszkań z rynku pierwotnego,
Obiektywnie należy dodać, że obecnie ceny mieszkań deweloperskich bardzo wzrosły i szybciej można znaleźć nieruchomośćw w dobrej cenie na rynku wtórnym.


Obecnie mieszkania we Wrocławiu można kupić w zdecydowanie niższych cenach - wszystko zależy od:

- miejsca, w którym chcesz mieszkać (zobacz nasz najnowszy artykuł " mieszkania we Wrocławiu - ranking dzielnic"),
- typu budownictwa, w której znajduje się nieruchomość,

Najdroższe dzielnice Wrocławia to Stare Miasto oraz Krzyki. W obu przypadkach są to miejsca oferujące atrakcyjne mieszkania, wysoki poziom życia oraz szybką komunikację praktycznie z każdym rejonem miasta.


Od czego zatem zależy cena nieruchomości?


W największym stopniu cena nieruchomości zależy od:


1. Lokalizacji mieszkania.
2. Typu budownictwa.
3. Stanu technicznego, wykończenia mieszkania i projektu, według którego opracowano wnętrze (zobacz więcej w sekcji "projektowanie luksusowych nieruchomości"),
4. Motywu sprzedaży, czyli dlaczego sprzedawca oferuje nieruchomość.

Przykładowe ceny nieruchomości we Wrocławiu.


Najtańsze mieszkania to oferty "mieszkań do remontu", oraz te zlokalizowne w kamienicach. W przypadku dużych mieszkań możliwy jest zakup nieruchomości nawet poniżej ceny 6000 zł/m2. Generalnie im nieruchomość jest w gorszym stanie tym tańsza (choć obiektywnie trzeba przyznać, że mieszkania w dobrych lokalizacjach bronią się cenowo).


Obecna sytuacja na rynku sprawia, że dysproporcja cenowa wynosi nawet ponad 100 000 zł na dokładnie takim samym metraży w takim samym budynku.


Kawalerka we Wrocławiu to koszt od 220 000 zł do 350 000 zł - w przypadku zadbanych mieszkań w nowym budownictwie. Dwa pokoje można kupić w cenie od 270 000 zł (bloki 10 pietrowe) do nawt 600 000 zł w przypadku luksusowych apartamentów z dużymi tarasami. Mieszkanie trzypokojowe to koszt od 420 000 - 700 000 zł.


Najbardziej zróżnicowane są ceny mieszkań występują w mieszkaniach czteropokojowych (i więcej) - część z nich jest ogłaszana jako standardowe mieszkania 4 pokojowe a część jako "luksusowe apartamenty", choć de facto nimi nie są (np zwykłe mieszkania w nowym budownictwie wykończone najprostszymi materiałami). Ceny takich mieszkań wahają się od 700 000 zł do nawet 1 400 000 zł za pojedyńczą nieruchomość. Na tym rynku jednocześnie najłatwiej znaleźć okazję lub nieruchomość, której wartość można szybko podbić w czasie.


 • markę inwestycji deweloperskiej i wykonawcę
 • rozkład mieszkania i widok z okien
 • sąsiedztwo okolicznych budynków
 • stan techniczny nieruchomości

 • Jak znaleźć tanie mieszkanie (okazje na rynku nieruchomości)?


  Czy zatem obecnie klienci skazani są na przepłacanie na rynku nieruchomości i wydawanie zawsze powyżej 10 tysięcy/m2? Niezupełnie. Na rynku ciągle pojawiają się okazje (tanie mieszkania i domy), których właścicielom spieszy się ze sprzedażą lub z różnych względów nie zależy na wyskiej cenie. Współpracując z dobrą agencję inwestor nie tylko ma dostęp do tanich mieszkań, ale również ofert, które nie są publikowane w internecie ( a ściślej które właściciele sami zgłaszają do agencji nieruchomości). Współpraca taka jest atrakcyjna szczególnie dla osób szykających dochodowych mieszkań do wynajęcia lub okazji pod droższą odsprzedaż (tzw. flip nieruchomości). W wielu przypadkach są to dużo bardziej atrakcyjne nieruchomości niż te ogłaszane na portalach bez prowizji.  Nieruchomości Wrocław - mieszkania z rynku wtórnego i pierwotnego.


  Zapraszamy do współpracy w zakresie poszukiwań i sprzedaży nieruchomości we Wrocławiu. Zajmujemy się profesjonalnym obrotem nieruchomościami - sprzedażą, wynajmem i poszukiwaniami mieszkań i domów na rynku wtórnym. Zlecenia i zapytania przyjmujemy pod numerem:+48-604-978-704

  Zobacz również podobne artykuły


  Dzielnice Wrocławia 2021 - gdzie wybrać nieruchomość?
  Nieruchomości zabytkowe w Polsce
  Tanie mieszkania do remontu
 • Najpopopularniejsze w serwisie: 

 • inwestowanie w nieruchomości                  apartamenty                          prowizja pośrednika nieruchomości
   Inwestowanie 
  w nieruchomości 2019
           Prowizja pośrednia nieruchomosci 2019       Nieruchomości luksusowe Wrocław