A A AInwestowanie w nieruchomości
II.Fundusze Inwestycyjne Rynku Nieruchomości.

Zamknięte fundusze rynku nieruchomości emitują tzw certyfikaty inwestycyjne, które są sprzedawane inwestorom indywidualnym. Czas i wartość inwestycji to przynajmniej 12 miesięcy.


III. Inwestowanie w lokale komercyjne.


Przy wyborze lokalu komercyjnego największe znaczenie ma jego lokalizacja i docelowe przeznaczenie. Największą popularnością cieszą się lokale komercyjne położone na parterze usytuowane przy dużych ciągach komunikacyjnych (pieszych lub samochodowych). Przy wyborze lokalu warto od razu ustalić w jaki sposób będzie wykorzystywany – dla własnego użytku lub pod wynajem. Ma to o tyle duże znaczenie, iż w zależności od najemcy lokal będzie musiał spełniać inne wymagania (inne normy obowiązują działalność medyczną a inne lokale gastronomiczne).

Świetnym rozwiązaniem jest inwestycja w parterowe lokale usytuowane na terenie nowo wybudowanych kompleksów mieszkaniowych - w ich okolicach zawsze powstają punkty i firmy usługowe a lokale bardzo szybko zyskują na wartości.

Dobrym pomysłem jest również wynajem dużych apartamentów jako powierzchni biurowych dla firm. Zlokalizowane blisko centrum miasta są naprawdę atrakcyjne dla kancelarii notarialnych, firm doradztwa finansowego lub pracowni architektonicznych (zwłaszcza te ulokowane w kamienicach).Przy wynajmie komercyjnym na dłuższy okres warto zawrzeć umowę w formie aktu notarialnego, którego moc prawna i możliwość późniejszego dochodzenia roszczeń jest o wiele bardziej skuteczna niż zwykłej umowy cywilno prawnej.
Czynsz z wynajmu waha się od 2000 zł + Vat w przypadku małych lokali do 60 tysięcy złotych + VAT w przypadku dużych powierzchni komercyjnych w centrach miast.


Nowym trendem jest również zakup nieruchomości na siedzibę firmy –Przedsiębiorcom często nie opłaca się wynajmować drogich powierzchni płacąc przy tym wysokich czynszów, stąd decyzja o zakupie małych mieszkań lub niewielkich lokali komercyjnych jest dla nich dużo korzystniejsza. Nadwyżki pieniężne wypracowane przez przedsiębiorców często lokowane są w mieszkania i lokale komercyjne, ponieważ stanowią stałe pasywne źródło dodatkowego dochodu.


>Prywatna emerytura - nieruchomości pod wynajem?


Coraz częściej nieruchomości wykorzystywane są jako zabezpieczenie przyszłej emerytury. Obecna sytuacja w USA oraz Europie Zachodniej nakręca koniunkturę na zakupy mieszkań i lokali. Nieruchomość może być spłacona z wynajmu, a po upływie okresu kredytowania zawsze wygeneruje dodatkowy przychód rzędu 1500zł - 2500zł co miesiąc (zakładając, że dysponujemy mieszkaniem w dużym mieście). Bardzo często mieszkania są zakupowane w atrakcyjnych lokalizacjach przez rodziców dla dzieci, bo za 15- czy 20 lat i tak ich wartość będzie zupełnie inna niż obecnie.

Plusy i minusy


Jak każda inwestycja nieruchomość jako przedmiot lokowania pieniędzy ma również kilka minusów. Pierwszym z opisywanych jest kapitałochłonność. Zgromadzenie środków na zakup mieszkania lub lokalu wymaga czasu oraz spełnienia określonych wymagań przez banki (zakładając, że ubiegamy się o kredyt).


Kluczowym czynnikiem jest również lokalizacja. W przypadku nieruchomości jest szczególnie ważna, gdyż decyduje o opłacalności inwestycji oraz dla jej atrakcyjności dla naszych potencjalnych klientów. Wybierając dla siebie nieruchomość warto zatem współpracować z osobami, które zawodowo zajmują się obrotem nieruchomościami.


Last but not least. Bardzo często inwestycje w nieruchomości są porównywane do lokat bankowych. Nie jest do do końca słuszne porównanie. Posiadając atrakcyjną nieruchomość zarabiasz tak naprawdę podwójnie: na jej wzroście w czasie oraz na generowanych przychodach. Lokata bankowa nie jest w stanie generować odsetek na takim samym poziomie na przestrzeni np. 10 lat, bo nie zawsze można ją odnowić na tych samych warunkach.


Warto zauważyć, że przychody generowane przez nieruchomości generowane są w krótszych odstępach czasu niż na lokacie (wypłata w regularnych odstępach czasu),co sprawia że wielokrotnie są samospłacającą się inwestycją. Dlatego też nie jest konieczne inwestowanie 100% kapitału gotówką – nawet jeśli posiadasz taką możliwość. Przy dobrze dobranej nieruchomości i najmie miesięczny czynsz, będzie dużo większy niż rata kredytu.


  Co zyskujesz współpracując z naszą firma?

 • - dostęp do atrakcyjnych mieszkań pod wynajem z rynku pierwotnego i wtórnego,
 • - fachowe doradztwo w zakresie kupna, sprzedaży i wynajmu nieruchomości, od praktyków handlu nieruchomościami, ,
 • - możliwość wynajęcia mieszkania przez naszą firmę (usługa poszukiwania najemcy), ,
 • - możliwość zakupu mieszkań razem z dotychczasowym najemcą, ,
 • - możliwość szybkiej sprzedaży mieszkania pod konkretne projekty biznesowe,

 • Ponadto: - prowadzimy sprzedaż i wynajem mieszkań i lokali komercyjnych od deweloperów. Współpracujemy z firmami deweloperskimi w zakresie marketingu inwestycji deweloperskich i szybkiej sprzedaży mieszkań.

  Chciałbyś zainwestować w sprawdzoną nieruchomość we Wrocławiu? Interesuje Cię zakup mieszkania pod wynajem i zależy Ci na współpracy ze sprawdzonym i doświadczonym doradcą? Zadzwoń pod numer 604-978-704 lub wypełnij formularz w dziale kontakt - wyszukamy dla Ciebie odpowiednią nieruchomość.


  Zobacz cały artykuł od początku

  Polecamy również: Apartamenty na sprzedaż

  Interesujesz się rynkiem nieruchomości? Zapisz się na nasz firmowy newsletter i zobacz co zyskujesz:

  newsletter