Lądek Zdrój - zabytkowy hotel na sprzedaż.


hotel na sprzedaż

Na sprzedaż obiekt komercyjny o powierzchni 849 m2 zlokalizowany w miejscowości Lądek Zdrój na działce o powierzchni 2341 m2 (obiekt w bliskiej odległości od bardzo popularnego miejsca - Zdrój Wojciech). Możliwość przekształcenia w obiekt z 39 pokojami.Wskaźniki powierzchniowe:- Powierzhnia działki: 2314 m2,
- Powierzchnia zabudowy: 752 m2,
- Powierzchnia ogólna: 3764 m2,
- Powierzchnia użytkowa: 2708 m2,
- Powierzchnia użytkowa basenu: 120,83 m2,
- Kubatura netto: 12 900 m3,

Opis nieruchomościObiekt w stanie deweloperskim surowym. Dostępne media: prąd, woda, gaz,kanalizacja. Obiekt wymaga wykończenia. W przeszłości pełnił funkcję: reprezentacyjne i hotelowe (należał do rodziny Hohenzollernów).

Budynek posiada projekt przebudowy, tak aby spełniał funkcję czterogwiazdkowego hotelu uzdrowiskowego z SPA, ale nie ma przeciwwskazań aby pełnił funkcję prywatnej kliniki, SPA, budynku z apartamentami, czy zwykłego hotelu, jako Ŝe Lądek oprócz swoich uzdrowiskowych walorów ma do zaproponowania również wiele atrakcji turystycznych i narciarskich.


Główne zalety nieruchomości:Położenie w centrum części uzdrowiskowej Lądka-Zdroju -najstarszego uzdrowiska w Polsce; dostęp do naturalnych źródeł termalnych, bliskość wielu atrakcji turystycznych, lokalizacja w intensywnie rozwijającym się regionie rekreacyjno-uzdrowiskowym.


Miasto to usytuowane jest w powiecie Kłodzkim w dolinie Białej Lądeckiej pomiędzy górami Złotymi a pasmem Krowiarek rozciągających się wzdłuż granicy z Czechami. Lądek otaczają: Masyw Śnieżnika wraz z wodospadem Wilczki w Międzygórzu i rezerwatem „Jaskinie Niedźwiedziej” w Kletnie, Góry Bialskie w których znajduje się Puszcza Śnieżnej Białki.Miasto Lądek Zdrój podzielone jest na dwie części: część miejską oraz część zdrojową, jest najstarszym uzdrowiskiem w Polsce, występują w nim radoczynne cieplice siarczkowe i fluorkowe, leczone są choroby reumatyczne, ortopedyczne i neurologiczne.


W odległej o 7km Czarnej Górze, istnieje baza sportów zimowych, a i sam Lądek Zdrój może pochwalić się wciąŜ rozwijającą się stacjąnarciarską, obecnie trzy wyciągi w odległości 300m od części uzdrowiskowej.Oferowana nieruchomość znajduje się w Zdrojowej części miasta, wśród secesyjnych kamienic wykorzystywanych na cele związane z obsługą ruchu turystycznego i obsługą sanatoriuszy na skraju Parku Zdrojowego. Jest ona położona w odległości około 200m od zakładu przyrodoleczniczego „Wojciech” i 10m od Pływalni z pełnowymiarowym basenem z wyznaczonymi torami do pływania.


Nieruchomość przylega do drogi asfaltowej, posiada pełny dostęp do sieci: elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej i gazowej.Budynek:Budynek mimo wcześniej powziętych działań remontowych, wciąŜ potrzebuje solidnego remontu m.in. wymiana okien, remont elewacji, rozbiórka i konstrukcja nowego dachu, wykończenie ścian i podług wewnątrz etc., jednak posiada kompletny plan przebudowy i pozwolenie na budowę tak by pełnić funkcję hotelu uzdrowiskowego z SPA nastawionym na odwiedziny ze strony kuracjuszy, rekonwalescentów, szukających spokoju emerytów czy turystów, którzy oprócz rekreacji chcą również skorzystać z bazy leczniczej kurortu.


Na poniższym filmie przedstawiono projekt wnętrza apartamentu hotelowego:

Zalety obiektu


 • lokalizacja w centrum miasta miejscowości turystycznej (najstarsza miejscowość uzdrowiskowa w Polsce),
 • usytuowanie blisko dużych ciągów komunikacyjnych oraz głównej atrakcji w mieście
 • możliwość aranżacji całych pomieszczeń i obiektu,
 • szeroki parking,
 • atrakcyjny podział pomieszczeń,
 • budynek posiada czynne pozwolenie na budowę,
 • możliwość budowy nowego skrzydła hotelu,

 • Polecam i zapraszam na bezpłatną prezentację.

  Cena: 2 458 770 zł - do indywidualnych negocjacji.
  Kontakt do agenta: Michał Banaszak Tel.+48-604-978-704.
  Dakid Business Solutions Michał Banaszak.
  ul. Uznańskiego 13/9.
  50-570 Wrocław.
  Tel. 604978704
  Zamieszczone na naszych stronach oferty nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w nich zawarte mają jedynie charakter informacyjny.

  hotel na sprzedaż - Lądek Zdrój

  hotel na sprzedaż - Lądek Zdrój

  wizualizacja obiektu

  lądek zdrój - Wojciech

  Hotel znajduje się w bliskiej odległości od głównej atrakcji turystycznej miasta. • Najpopopularniejsze w serwisie: 

 • zarządzanie najmem domów i mieszkań                  apartamenty                          prowizja pośrednika nieruchomości
   Zarządzanie 
  najmem Wrocław
           Dzielnice Wrocławia 2021       Nieruchomości luksusowe Wrocław