A A A


doradztwo finansowe

Dobry doradca finansowy.„Zaufanie. Nie istnieje nic ważniejszego w relacjach między przełożonymi i pracownikami, między kolegami i partnerami. Bez zaufania nie można myśleć o skutecznym zarządzaniu ani o przywiązaniu klientów, przy braku zaufania żadne przedsiębiorstwo nie osiągnie takiego tempa działania , aby zapewnić sobie przyszłość na burzliwych dziś rynkach.” Spengler.


1.Kim jest doradca finansowy? Definicja.Doradca finansowy występuje jako pośrednik pomiędzy klientem a instytucją finansową. Jego rolą jest doradzanie klientom przy wyborze odpowiednich dla nich produktów finansowych. Na całym świcie pracuje ponad 70 000 certyfikowanych doradców finansowych. W Europie ich pracę i działanie rynku finansowego reguluje dyrektywa MIFID (Markets in Financial Instruments Directive).


Z usług doradców finansowych korzysta coraz więcej osób, gdyż ludziom zależy na konkretnej i kompetentnej opiece finansowej dla siebie oraz ich rodzin. Nie chcą sugerować się reklamami, telemarketingiem i tekstami z for internetowych – chcą kompetentnej osoby, która w sposób rzetelny i profesjonalny pokieruje ich finansami i obiektywnie doradzi.


Obecnie doradcy finansowi pracują dla rodzin, firm oraz osób indywidualnych pomagając im opracowywać plany inwestycyjne na każdym etapie życia. Doświadczony doradca finansowy, godny polecenia wciąż stanowi rzadkość dlatego Ci najlepsi ciągle są poszukiwani na rynku. Towarzyszą swoim klientom na każdym etapie ich życia i pomagając sfinansować bieżące potrzeby finansowe. Znają swoją branżę, mechanizmy działające rynkiem oraz metody finansowania projektów inwestycyjnych od podszewki. Dzięki szerokiej wiedzy skutecznie doradzają klientom stąd współpraca z nimi to oszczędność pieniędzy i czasu który musiałbyś przeznaczyć na samodzielne poszukiwanie informacji.

2.Jak wyszukać dobrego doradcę finansowego? .Najlepszym źródłem są zawsze referencje od znajomych pracujących w branży finansowej oraz w nieruchomościach. Osoby te nacodzień zajmują się obsługą wielu umów i współpracują z doradcami przy realizacji projektów biznesowych i inwestycyjnych. Na pewno wśród Twoich znajomych i przyjaciół są osoby, które korzystały do tej pory z usług doradcy finansowego. Ważną kwestią jest również ilość instytucji finansowych z którymi współpracuje – im więcej tym lepiej (doradca będzie mógł zaproponować Ci szersze spektrum usług finansowych). Wynagrodzenie doradcy opłaca bank lub firma na rzecz której działa. Nie ponosisz kosztów współpracy i spotkań.


3.Znajomość rynku i śledzenie sytuacji w gospodarce.


Doradcy finansowi na bieżąco śledzą branżę w której pracują, stąd mają przewagę nad osobami powierzchnie znającymi rynek, lub zdobywającymi wiedzę z internetu. Jak praktycy rynku doskonale wiedzą jakie rozwiązania najlepiej sprawdzają się u klientów,a jakich unikać w obecnej sytuacji rynkowej. Na bieżąco śledzą na rynku branże takie jak leasing, kredyty hipoteczne, finansowanie nieruchomości, ubezpieczenia i plany emerytalne.


4.Pro-aktywny stosunek do klienta.


Dobry doradca zawsze obiektywnie doradza swoim klientom zgodnie z ich wymaganiami.

  Na spotkaniach omawiane są najczęściej następujące plany:
 • - zarządzanie kapitałem i jego przechowywanie w przyszłości,
 • - plan ochrony ubezpieczeniowej,
 • - zarządzanie długami i ich szybsza spłata,
 • - plan wytwarzania kapitału i zakupu nieruchomości,
 • - ochrona majątku i sukcesja dla przyszłych pokoleń,

 • Wyżej wymienione tematy są konsultowane regularnie z klientami. Dopiero po ich przedstawieniu proponuje się klientowi odpowiednie produkty finansowe zaspokajające jego potrzeby finansowe. Dobry doradca finansowy pełni połączone role: planisty, doradcy i sprzedawcy. Kiedy pojawia się nowy produkt, usługa lub możliwość zmniejszenia raty kredytów, doradcy informują o tym swoich klientów. Właśnie dlatego tak ważne jest gruntowne wykształcenie u doradców finansowych oraz śledzenie zmian i trendów na rynku.


  5.Zaufanie i poufność.

  Cechą dobrego doradcy finansowego jest również poufność i zaufanie. Ponieważ zajmuje się finansami całych rodzin, wymagane są od niego dyskrecja i poufność. Klient musi mieć poczucie, że doradca jest do jego dyspozycji i w każdym momencie może się zwrócić o poradę finansową lub zlecić mu przeprowadzenie operacji finansowej (ma to szczególnie znaczenie w usłudze private banking).


  Jeśli zależy Ci na długofalowej współpracy z solidnym doradcą finansowym skontaktuj się z naszą firmą poprzez telefon: 604-978-704 lub email [email protected] Czekamy na Twoje zapytania dotyczące projektów inwestycyjnych lub bieżących spraw. Jak działamy? Zadzwoń i przekonaj się sam.


  Udostępnij artykuł swoim znajomym:

  Polecamy również


  apartamenty w polsce
  Apartamenty
  w Polsce  Kredyty Wrocław Kredyty
  Wrocław  Jak sprzedać mieszkanie?